گزارش برنامه صعود همزمان قله دماوند از چهار جبهه اصلی مهر ماه ۹۵

گزارش برنامه صعود همزمان قله دماوند از چهار جبهه اصلی مهر ماه ۹۵

به نام خدا.

 به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس. پاس داشت زحمات مربیان پیش کسوت استان مرکزی آقایان علی طاهری. علی امینی بدخشان. محمود فولادی. احمد حامدی. مصطفی کاظمی.

زمان برگزاری ۶ مهر لغایت ۷ مهر ۹۵٫

تعداد نفرات حاضر در برنامه ۲۳ نفر.

تعداد نفرات صعود کننده ۲۳ نفر.

سرپرست برنامه سیامک رضایی. اعضای کمیته فنی برنامه  آقایان علی علیمحمدی، محمد جلالی فراهانی،  کیخسرو رجایی . مسئول فنی برنامه علیمحمدی. تدارکات :رضا خلیلی. هماهنگی قبل برنامه  :حسین بشاورد پور. فرامرز گودرزی . مهدی عابدی. این برنامه با میزبانی وحمایت مالی شرکت پتروشیمی شازند به مرحله اجرا در آمد.

حضور جناب آقای طاهری و جمعی از پیش کسوتان به منظور بدرقه کوهنوردان با گل و شیرینی و صعود قله دماوند به همراه تیم اعزامی توسط دو تن از پیش کسوتان آقایان :محمود فولادی و احمد حامدی حال و هوای وصف نا پذیری را چاشنی این برنامه نمود.

حرکت تیم توسط یک دستگاه اتوبوس اختصاص یافته از شرکت پتروشیمی راس ساعت ۲۴ روز دوشنبه مورخ ۵ مهر از میدان سرداران برنامه ریزی شد وپس از صرف صبحانه در قرارگاه پلور کوهنوردان به چهار تیم تقسیم و به همراه سرپرستان توسط وسیله های نقلیه از پیش تعیین شده به ابتدای مسیرهای چهار جبهه اصلی انتقال یافتند. قرار بر این شد که تیم ها در پناهگاه های هر مسیر شب را سپری و به هم هوایی پرداخته و تیم های مسیر های شمالی، غربی و شمال شمال شرقی با کوله اقدام به صعود نموده و تمامی نفرات از مسیر جبهه جنوبی اقدام به فرود نمایند. صبح روز سه شنبه مورخ ۷ مهر کوهنوردان در شرایط سخت و باد حدود ۷۰ تا ۸۰ کیلومتر بر ساعت به طور همزمان برنامه را آغاز نموده و از ساعت ۱۲ الی ۱۳ تمامی نفرات موفق به صعود قله شده و به سمت بارگاه سوم اقدام به فرود نمودند. سپس بعد از استراحتی کوتاه مجددا اقدام به فرود نموده و توسط وسیله های نقلیه از پیش تعیین شده به قرارگاه پلور انتقال یافتند.

نفرات صعود کننده از مسیر غربی :علی علیمحمدی(سرپرست )وحید مهربانی و مجتبی قهیه ای. مسیر شمالی :محمد جلالی فراهانی  (سرپرست )حمید مهربانی و مهدی مظفری. مسیر شمال شمال شرقی :محمد سمیعی فراهانی  (سرپرست )رضا خلیلی، سهراب رضایی، مهرداد قنواتی، محمد مرادی. مسیر جنوبی :کیخسرو رجایی  (سرپرست )احمد حامدی،محمود فولادی، ایرج بختیار، سیاوش چاچی، مجید طاهری، عرفان گودرزی، سعید حمیدی، علی بختیار، آرش رجایی، پرهام حمیدی و سیامک رضایی.

شایان ذکر است که آقای ایرج بختیار به همراه فرزندش علی بختیار طبق هماهنگی قبلی، صبح روز ۷ مهر به منطقه رسیده و یک روزه اقدام به صعود قله نموده و در هنگام فرود به تیم پیوستند.

در اینجا جا دارد از اسپانسر برنامه (شرکت پتروشیمی شازند) اعضای کمیته فنی و آقای ساریخانی مسئول محترم کارگروه پناهگاههای فدراسیون کوهنوردی،تدارکات و کوهنوردان حاضر در برنامه که در برگزاری این صعود زحمات زیادی را متحمل شدند، تشکر و قدردانی نماییم. به امید اجرای   های هر چه بهتر